TOP

Uniwersytet Śląski
Logo UŚ
Instytut Informatyki

Podium na BlackBerry Jam Sessions dla studentów naszego Instytutu

Podium na BlackBerry Jam Sessions dla studentów naszego Instytutu

Powrót Dodano 12.01.2015 o 16:22 przez Arkadiusz Sacewicz

Grupa czterech studentów Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego zdobyła 2. miejsce w ogólnopolskim konkursie programistycznym przygotowanym przez firmę Research In Motion, właściciela marki BlackBerry. mateusz modelski, aleksander hulist, grzegorz kuczmik oraz przemysław wawrzyńskiwzięli udział w katowickiej odsłonie serii konferencji BlackBerry Jam Sessions.

Hackathon odbywający się 20. grudnia 2012 w Hotelu Novotel polegał na stworzeniu i zaprezentowaniu aplikacji na nową platformę BlackBerry 10, której premiera jest zapowiedziana
na 30. stycznia 2013. Na opracowanie pomysłu aplikacji, jej wykonanie i przedstawienie wraz z biznesplanem uczestnicy mieli jedynie 10 godzin. W tym czasie studenci stworzyli edukacyjną grę Points Buster, która swoją tematyką nawiązuje do starej (jeszcze „papierowej”) gry Połącz Kropki.

Jury 1. etapu konkursu doceniło nietuzinkowy pomysł, wykonanie i odświeżoną szatę graficzną. Zwrócono także uwagę na staranny model biznesowy i zachęcono do dalszego rozwoju programu (rozwoju wykraczającego poza 10 godzin pracy). Po przedłużających się chwilach napięcia jury przedstawiło werdykt: spośród 16 drużyn biorących udział w konkursie, zwycięzcą BlackBerry Jam Sessions Katowice w kategorii Najlepsza Gra został Points Buster!

Aplikacja wzięła udział w drugim, ogólnopolskim etapie konkursu, gdzie zmierzyła się z aplikacjami wykonanymi podczas wszystkich Hackathonów, zostały one udostępnione w sklepie on-line z aplikacjami BlackBerry (na zasadach wynikających z biznesplanu), a o wygranej mieli zadecydować użytkownicy, głosując na najlepszą aplikację w internetowej ankiecie. 21. stycznia 2013 roku portal bbnews.pl ogłosił wyniki: Points Buster uplasował się na 2. pozycji, zdobywając ogółem 25% wszystkich głosów!

Image title


Gratulujemy!

© Uniwersytet Śląski. Stworzone przez Krzysztofa Sikorę, jako praca inżynierska.